Олег Іванович Марченко

Рік народження: 1973

Освіта:

 • Національний університет «Києво-Могилянська академія», 2001
 • Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, 1998

Володіння мовами:

Українська, англійська, російська

Ключові практики:

 • антимонопольне право
 • податкові спори
 • комерційний арбітраж
 •  інвестиційний арбітраж
 • службові злочини, дотримання антикорупційного законодавства

Професійний досвід:

Олег Марченко має великий досвід у вирішенні спорів, які підпадають під регулювання декількох юрисдикцій, в тому числі спорів у сфері енергетики, будівництва та інфраструктури, а також справ з питань інвестиційного арбітражу.

З 2013 року: Партнер, Голова практики вирішення спорів, Marchenko Danevych

2010 - 2013: Партнер, Ulysses

2001 – 2010: Партнер, Magisters

 

Досвід участі в арбітражних спорах:

 • Олег Марченко представляв державну нафтогазову компанію в міжнародному комерційному арбітражі на суму 197 мільйонів доларів США проти швейцарської газової компанії.
 • Олег Марченко представляв інтереси міжнародної компанії-виробника сільськогосподарських товарів та товарів широкого вжитку у Лондонському Комерційному Міжнародному Арбітражному Суді. В даному арбітражному спорі Олег надавав консультації із питань українського законодавства. Спір стосувався права власності підприємства на елеватор, розташований на території Іллічівського морського торгівельного порту. Справу було вирішено на користь Клієнта.
 • Олег Марченко представляв інтереси будівельної компанії у Віденському міжнародному арбітражному центрі (VIAC) у справі, що стосувалася порушення умов оплати послуг Клієнта згідно з договором будівництва “під ключ” (Turn-Key Construction Contract). При вирішенні даної справи було застосовано як українське законодавство з питань будівництва, так і англійське договірне право. Клієнт (будівельна компанія) виграла у арбітражі.
 • Олег Марченко захищав інтереси інвесторів на етапі доарбітражного вирішення спору у претензійному порядку з компанією-керівником проекту у сфері готельного бізнесу. Спір було вирішено шляхом переговорів.
 • Олег Марченко надавав консультації міжнародній сільскогосподарській компанії та німецькому державному банку у арбітражному спорі проти українського державного сільськогосподарського підприємства. Клієнти виграли спір. Команда Олега також супровождувала виконання арбітражного рішення щодо вилучення активів українського підприємства. Це викликало певні складнощі через мораторій на виконання судових рішень щодо підприємств державної форми власності.
 • Олег Марченко надавав консультації американській транснаціональній компанії, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення, з питань щодо можливого інвестиційного арбітражу проти України відповідно до договору між Україною та США про заохочення та взаємний захист інвестицій. Спір виник в результаті відмови Україною, її виконавчих органів влади та судів, захистити права компанії на інтелектуальну власність через регулярні порушення таких прав в Україні.
 • Олег Марченко надавав консультації міжнародній фармацевтичній компанії щодо можливого арбітражного спору проти України відповідно до договору між Україною та Федеративною Республікою Німеччина про заохочення та взаємний захист інвестицій у зв’язку з незаконним та дискримінаційним розрахунком імпортного ПДВ та митних зборів Державною фіскальною службою.
 • Олег консультував найбільшого виробника та експортера меблів в Україні, яким володіють американські та французьки інвестори, щодо можливого інвестиційного спору з Україною відповідно до договорів між Україною та США, Францією, Союзом Бельгії та Люксембургу про заохочення та взаємний захист інвестицій, щодо порушення прав інвесторів Державною фіскальною службою України, Службою безпеки України та Міністерством економічного розвитку та торгівлі. В цій справі Олег представляв Клієнта та інвесторів в переговорах з Міністерством юстиції України, Державною фіскальною службою України та іншими органами державної влади з метою знаходження шляхів мирного вирішення спорів.

Членами Асоціації можуть бути фізичні дієздатні особи, що мають вищу юридичну освіту, є фахівцями у галузі міжнародного комерційного арбітражу чи мають професійний інтерес до практики міжнародного комерційного арбітражу та поділяють мету та завдання діяльності Асоціації.Детальніше

VII Арбітражна школа

конкурс письмових робіт