Постанова Верховного Суду від 25 липня 2018 року у справі № 761/41709/17

Лондонський міжнародний арбітражний суд


Визнання і виконання рішення міжнародного арбітражу


Постанова

Верховний Суд підтвердив, що паралельне провадження щодо визнання недійсним контракту, на підставі якого було винесено арбітражне рішення, не є підставою для зупинення провадження щодо визнання та виконання такого арбітражного рішення

Ухвалою суду апеляційної інстанції провадження щодо визнання та виконання арбітражного рішення було зупинено у зв’язку із тим, що в Господарському суді м. Києва розглядається спір з приводу визнання недійсним контракту, на підставі якого було ухвалено рішення арбітражу.

В свою чергу, Верховний Суд зазначив, що Нью-Йоркська Конвенція та Закон України “Про міжнародний комерційний арбітраж” не передбачають можливості зупиняти провадження щодо визнання та виконання рішення міжнародного комерційного арбітражу з огляду на те, що іноземні арбітражні рішення є обов’язковими для держав-учасниць Конвенції. Відповідно до позиції Верховного Суду, єдиною підставою для зупинення провадження у процесі розгляду такої категорії справ згідно Конвенції є наявність в провадженні компетентного суду заяви про скасування рішення міжнародного комерційного арбітражу.

Однак, вирішуючи питання про зупинення провадження у даній справі, суд апеляційної інстанції доказів того, що в провадженні компетентного суду є заява про скасування рішення остаточного арбітражного рішення не навів, а наявність паралельного провадження щодо недійсності контракту не є підставою для зупинення провадження.

Підготовлено Олексієм Масловим, AVELLUM та Олексієм Ізотовим, AVELLUM

Членами Асоціації можуть бути фізичні дієздатні особи, що мають вищу юридичну освіту, є фахівцями у галузі міжнародного комерційного арбітражу чи мають професійний інтерес до практики міжнародного комерційного арбітражу та поділяють мету та завдання діяльності Асоціації.Детальніше

Arbitration school

9th DIS Baltic Arbitration Days 2020

Заходи

Немає заходів у наступні 30 днів
Немає заходів у наступні 30 днів