Постанова Верховного Суду від 23 травня 2018 року у справі № 910/21409/16

Інше


Виконання арбітражних угод


Постанова

Верховний Суд встановив, що дія арбітражного застереження зберігається у випадку уступки

Суд, погоджуючись із правомірністю рішення судів нижчих інстанцій про припинення провадження у справі, зазначив, що “враховуючи встановлені фактичні обставини справи щодо здійснення правонаступництва ТОВ “Інтербізнесконсалт” права вимоги ТОВ “Індустрія Феросплавів” у повному обсязі згідно Контракту, а також керуючись принципом верховенства права та положеннями ст. 514 ЦК України, які встановлюють перехід до нового кредитора прав первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, колегія суддів дійшла до висновку про вірне застосування у постанові Київського апеляційного господарського суду від 18.05.2017 та у постанові Вищого господарського суду України від 30.08.2017 положень п. 5 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України у зв’язку з заявою Відповідача 1 про припинення провадження у справі № 910/21409/16, за наявності арбітражного застереження, яке передбачене у п. 7.2. Контракту”.

Таким чином, Верховний Суд підтримав позицію суду апеляційної інстанції, а також Вищого господарського суду Україну, відповідно до якої арбітражне застереження зберігає свою обов’язкову силу у випадку відступлення вимоги за договором, в якому таке застереження містилось.

Підготовлено Олексієм Масловим, AVELLUM та Анною Михальовою, AVELLUM

Членами Асоціації можуть бути фізичні дієздатні особи, що мають вищу юридичну освіту, є фахівцями у галузі міжнародного комерційного арбітражу чи мають професійний інтерес до практики міжнародного комерційного арбітражу та поділяють мету та завдання діяльності Асоціації.Детальніше

Arbitration school

9th DIS Baltic Arbitration Days 2020

Заходи

Немає заходів у наступні 30 днів
Немає заходів у наступні 30 днів